BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN0 530 784 95 89
LACOSTE

LACOSTE GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ

Lacoste, 1933 yılında markalaşmıştır ve kurucusunun soyadını taşımaktadır; Rene Lacoste. Markanın logosu olan timsah "alligator” kelimesinden esinlenilerek tasarlanmış. Genç ve yetenekli tenis efsanesi René Lacoste, zarif oyunu, adil oyun anlayışı ve özgünlüğü ile iz bırakmış ve on yıl sonra markanın imzası haline gelmiştir. Aslında kendi için tasarladığı tişört ve şortlarla turnuvalarda boy gösteren Lacoste tişörtleri, tüm tenisçiler tarafından beğenilmiş ve üretimi talep edilmişti. Marka da tam bu noktada doğdu. 

Havacı güneş gözlüklerinin moda olduğu 1980 yıllarında, kendi ürün gamına güneş gözlüklerini de ekleyen marka, daha sonra kullanım alanına göre ürünlerini geliştirerek, günümüzde klasik, yuvarlak, dikdörtgen, yarım kare ve yarım dikdörtgen formlarda üretimlerine devam etmektedir.

Kadın güneş gözlüğü konusunda oldukça iddialı olan Lacoste, gözlüklerin sap kısmına konumlandırdığı Lacoste logosu ile belirgin hale geliyor.

Erkekler için tasarlanan Lacoste güneş gözlükleri de tabiiki çok şık ve tarz. Burunda ağırlık yapmayan, tüy gibi hafif çerçevelere uygulanan mükemmel camların keyfini çıkarmak da siz erkeklere düşüyor…